Z blogsfery na papier

Na Polskim rynku wydawniczym pojawia się właśnie nowy kwartalnik poświęcony tematyce giełdowej pod tytułem „STOCK MARKET”. https://stockmarket.com.pl . Jestem jednym z autorów tego czasopisma, co jest głównym powodem zaniedbania bloga przez ostatnie miesiące. Choć blogsfera i media elektroniczne pozostają przyzłością, to i papier i formuła kwartalnika ma swoje zalety.

Papier mimo wszystko jest bardziej elitarny. Każdy może coś napisać na blogu, a na papier trafić jest już dużo trudniej.  Czytelnik obdarza zaufaniem wydawcę, że ten wyselekcjonuje to, co najważniejsze. Oddzieli ziarno od plewów. Dzięki papierowi mam szansę dotrzeć do szerszego grona czytelników. Intuicyjnie mam wrażenie, że codzinny obieg informacji przeniesie się całkowicie do internetu, bo nie widzę powodu drukowanie prognozy pogody, ale głębsze analizy i magazyny miesięczne czy kwartalne pozostają papierowe.

Formuła kwartalnika daje możliwość świadomego odcięcia się od codziennej bieganiny. Wymusza to pisanie o rzeczach ważnych i długofalowych. Wymusza zastanowienia się. Jest kilka koncepcji, które rozwinąłem przez lata prowadzenie bloga. Są one niestety porozsypywane po różnych wpisach przy różnych okazjach. Dzięki kwartalnikowi mam stymulację by pozbierać to w jedną całość i krytycznie przepracować w spójną teorię.

Blog pozostanie aktywny przy ważniejszych wydarzeniach. Obecnie przykładowo szykuje się wybicie (bądź nie) z długiego marazmu w USA. Gdyby dynamika giełdy przyśpieszyła, to naturalnie odbije się to też na mojej aktywności.

4 uwagi do wpisu “Z blogsfery na papier

 1. witaj Anonimie 🙂
  czy Twoj tekst jest tylko w pierwszym numerze pisma czy w kolejnych tez?
  Moglbys napisac cos nt branzy ktora wg Ciebie bedzie liderem tej hossy na gpw.
  Ciesze sie ze sie odezwales na blogu. Pozdrawiam

  Polubienie

   1. witaj Anonimie.
    Miales cos napisac jak usa wyjdzie na nowe szczyty. Mam nadzieje ze znajdziesz jeszcze troche czasu na prowadzenie bloga. Czy w drugim numerze Stockmarket opublikowali cos Twojego?
    Pierwszy numer zachomikowany. Pozdrawiam

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s